قطعی شدن کار برای کارآموزان فنی و حرفه‌ای

 

عباس قاسمیان رئیس مرکز آموزش فنی ‌و حرفه‌ای برادران سمنان گفت: تمام کسانی که دوره‌های  آموزشی را به‌صورت کامل سپری کنند، بعد از اخذ مدرک و داشتن شرایط لازم وارد بازار کار خواهند شد.


وی افزود: کارآموزان بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای باید  پروژه‌ای در خصوص رشته تخصصی خود ارائه کند و بعد از قبولی در آزمون به‌عنوان فارغ‌التحصیل شناخته می‌شوند که با داشتن کارت پایان خدمت می‌توانند در زمینه تخصصی خود شروع به فعالیت کند.


قاسمیان تصریح کرد: در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای، حداکثر مهارت‌های لازم در بخش‌های مختلف به کارآموزان ارائه می‌شود تا شاهد افرادی با مهارت بالا باشیم.


وی با اشاره به اینکه هزینه‌ها برای گذراندن دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای بسیار پایین است، اظهار داشت: این مراکز برای استفاده عموم  مردم دایر شده و باید تلاش کنیم تا از ظرفیت‌های موجود در استان سمنان در زمینه جذب کارآموز استفاده بهینه ببریم.


رئیس مرکز آموزش فنی ‌و حرفه‌ای برادران سمنان همچنین با بیان اینکه یک مرکز ثابت شامل ۱۰ کارگاه در شهرستان سمنان در حال فعالیت است،  گفت: همچنین در زندان‌ها، پادگان‌ها، روستاها و… نیز مراکز آموزشی در حال فعالیت هستند.


قاسمیان تصریح کرد: با همکاری دانشگاه سمنان برای دانشجویان نیز امکان حضور در مراکز فنی‌ و حرفه‌ای فراهم شده تا این قشر جامعه هم مورد توجه قرار گیرد.


وی گفت: آموزش‌ها از ۳۰ تا یک هزار و ۸۰۰ ساعت با توجه به رشته و نیاز آن در این مراکز ارائه می‌شود.


رئیس مرکز آموزش فنی ‌و حرفه‌ای برادران سمنان تصریح کرد: تمام فارغ‌التحصیلانی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کنند.


قاسمیان افزود: امیدواریم بتوانیم شرایط لازم را برای استفاده از این مهارت‌ها برای همه اقشار جامعه فراهم کنیم و شاهد روند رو به بهبود افراد دارای مهارت در استان سمنان باشیم.

منبع

نوشته قطعی شدن کار برای کارآموزان فنی و حرفه‌ای اولین بار در لگیت خبر پدیدار شد.