رشد ۱۷ دلگیت خبری صادرات قطعه‌سازان ترکیه به ایران

«خودروکار» گزارش می‌دهد؛

صادرات قطعات خودرو از کشور ترکیه به ایران درماه گذشته میلادی رشد ۱۷ دلگیت خبری را به دنبال داشت تا ایران به همراه کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، روسیه و آمریکا کشورهایی باشند که بیشترین رشد صادرات قطعه سازان ترک به آنان تعلق دارد.

به گزارش خبرنگار خودروکار، بنابر اعلام انجمن صادرکنندگان خودرو ترکیه، صادرات صنعت خودروسازی این کشور در ماه گذشته میلادی (جولای) با رشد ۴۱٫۱ دلگیت خبری رقم ۲ میلیارد و ۴۳۴ میلیون دلاری را به ثبت رساند تا ۲۱٫۲ دلگیت خبر از صادرات کل ترکیه به بخش خودروسازی تعلق گیرد.

صادرات در گروه‌های کالایی مرتبط با خودرو در ماه جولای، در بخش خودروهای سواری رشد ۷۴ دلگیت خبری و رقم ۱ میلیارد و  ۵۶ میلیون دلار، در بخش قطعه سازی رشد ۲۶ دلگیت خبری و رقم ۷۵۱ میلیون دلار، در بخش خودروهای تجاری، رشد ۱۵ دلگیت خبری و رقم ۴۳۶ میلیون دلار و در بخش اتوبوس و مینی بوس  رشد ۶۰ دلگیت خبری و رقم صادرات ۱۳۶ میلیون دلاری را بر جای گذاشت.

در بخش قطعه‌سازی در ماه گذشته میلادی بیشترین رشد صادرات، به  کشورهای آلمان و ایتالیا که مقصد نخست صادرات صنعت خودروسازی ترکیه به شمار می‌روند، به ترتیب رشد ۲۷ دلگیت خبری و ۲۶ دلگیت خبر را به ثبت رساند و صادرات قطعه به فرانسه و ایران با رشد ۱۷ دلگیت خبری، به آمریکا با  رشد ۳۲ دلگیت خبری و به روسیه با رشد ۷۴ دلگیت خبری همراه بوده است.

کشور آلمان در صدر کشورهای مقصد خودروهای مونتاژ ترکیه قرار دارد و صادرات به این کشور در ماه گذشته میلادی در بخش خودروهای سواری با ۲۲ دلگیت خبر، در بخش صادرات قطعه با ۲۶ دلگیت خبر  و صادرات اتوبوس و مینی بوس با ۱۳۹ دلگیت خبر رشد همراه بوده است.

مترجم خودروکار: فاضل سوری
منبع: yenisafak.com

انتهای پیام/

منبع

نوشته رشد ۱۷ دلگیت خبری صادرات قطعه‌سازان ترکیه به ایران اولین بار در لگیت خبر پدیدار شد.